Blog

Nice Run 1800

Nice Run 1800 Yana Kayar Kapı Motoru

 

Her insan konforuna düşkündür herkes elinden geldiği ölçüde yaşamını kolaylaştırmak ister ve bu durum için çözüm arayışında olur. Çözüm genellikle teknolojik olur. Gelişen teknoloji bizim yaşamlarımızı oldukça kolaylaştırdı. Bahçe giriş ve çıkışları için evlerin giriş ve çıkışları için yana kayar kapı gibi basit ve pratik çözümleri bize sundu gelişen teknoloji. Yana kayar kapılar hayatlarımızda bir çok şeyi kolaylaştırdı bir çok kere arabadan inmeden sadece bir kumanda yardımıyla kapımızı açıp kapatabiliyoruz ya da gecenin bir yarısı bahçe kapısının açık kaldığını fark ettiğimizde evimizden çıkmak zorunda kalmadan kapımızı kapatabiliyoruz.

Fakat hayatımızı her ne kadar kolaylaştırsa da yana kayar kapılar hakkında bilmemiz gereken önemli detaylar da yok değildir. Yana kayar kapıları hareket ettiren mekanizma bir motordur. Ve her motorun ayrı çekiş gücü vardır. yana kayar kapılarınıza motor seçtiğiniz de bunu kapınızın ağırlığını baz alarak yapmanız gerekmektedir. Yana kayar kapı motorlarının da bakıma ihtiyacı vardır ve ihmal edilmesi durumunda motorunuz istediğiniz performansı vermez duruma gelir.

Kapınızın ağırlığı ne kadar olursa olsun kapınıza uygun motor bulunmaktadır öyle ki ağırlığı üç buçuk ton gibi çok ağır kapılar için bile yana kayar kapı motoru bulunmaktadır. Bu alanda bir çok motor üretilmiştir. Nice run 1800 yana kayar kapı motoru ağırlığı bin sekiz yüz kilogram olan kapıları bile açıp kapayabilmektedir. Ayrıca nice run bin sekiz yüz çok düşük ısılarda bile çalışmasına devam edebilmektedir. eksi yirmi santigrad derecede bile çalışmasını sürdürebilir bunun yanında sıcaklık değerleri arttığında da artı elli santigrad derece gibi yüksek sıcaklıklarda da çalışmasına sorunsuz devam edebilmektedir. Yedi yüz w gücünde ki bu motor kapınızı saniyede on yedi santim hareket ettirebilmektedir.

Bunun yanında engel tanıma özelliği sayesinde kapınız bir engelle karşılaştığında karşılaştığı engel ufak bir çocuk ya da bir hayvan ya da bir nesne olabilir otomatik olarak hareketi durdurmaktadır. Bu sayede kapınızın karşılaştığı engel zarar görmez. Başlangıç ve bitişinde ki yavaşlatma özelliği sayesinde kapınızın aşınmasını da engeller. Açılıp kapanır durumdayken yanan sinyalleri sayesinde de sizi uyarır bir durumu bulunmaktadır. bu kadar özelliğinin bulunmasının yanı sıra ağırlığı da hiç fena değildir sadece yirmi dört kilo gramdır. Siz de evinizin ya da bahçenizin yana kayar kapısı için motor arıyorsanız eğer nice run 1800 aradığınız motor.

Nice Türkiye